Prijímanie detí na predprimárne vzdelávanie

Prijímanie detí na predprimárne vzdelávanie do Materskej školy Včielky, Hlavná ulica 14/13, 082 53  Záborské na školský rok 2023/2024

Žiadosti rodiča (matka, otec) o prijatie dieťaťa na predprimárne vzdelávanie do materskej školy na školský rok 2023/2024 sa budú podávať v čase

od 1.mája do 31.mája 2023.

Rodič môže podať žiadosť:

• Osobne,
  • Poštou alebo kuriérom na adresu materskej školy,
  • E-mailom alebo odoslaním naskenovaného tlačiva prostredníctvom e-mailu.
  • Elektronického podania doručeného do elektronickej schránky materskej školy

Žiadosť musí byť vyplnená, podpísaná oboma rodičmi a potvrdená pediatrom. Rozhodnutie o prijatí alebo neprijatí si zákonný zástupca dieťaťa vyzdvihne v termíne dohodnutom s vedením školy a prevezme si ho proti podpisu osobne v MŠ.

Žiadosť je dostupná na v sekcii Dokumenty ms-vcielky-zaborske-com.webnode.sk/dokumenty/

Materská škola prednostne prijíma deti:

• deti, pre ktoré je predprimárne vzdelávanie povinné t.j. deti, ktoré do 31.8.2023 dovŕšia 5 rokov veku,
  • deti pokračujúce v plnení povinného predprimárneho vzdelávania (predtým deti s odkladom povinnej školskej dochádzky),
  • deti s trvalým pobytom
  • deti, ktoré majú súrodencov v našej MŠ
  • deti od troch rokov veku,
  • deti od dovŕšenia dvoch rokov veku.

Pri prijímaní deti mladších ako 3 roky by deti mali:

• zvládať odlúčenie od matky na potrebne dlhý čas
  • dieťa musí byť odplienkované a pýtať sa na toaletu
  • spolupracovať pri základných sebaobslužných a hygienických návykoch (obliekanie, vyzliekanie, umývanie sa)
  • primerane veku komunikovať s učiteľkami alebo inou dospelou osobou
  • mali by mať osvojené základné stravovacie návyky (vedieť samostatne sa napiť  z hrnčeka, samostatne držať lyžicu a najesť sa ...)

Riaditeľ materskej školy vydá rozhodnutie o prijatí/neprijatí dieťaťa na predprimárne vzdelávanie od 1. septembra 2023 najneskôr do 30.júna 2023, obom zákonným zástupcom.

Žiadame zákonných zástupcov, že ak bude ich dieťa na základe žiadosti prijaté do niektorej inej materskej školy, aby o tom upovedomili všetky ostatné materské školy, do ktorých tiež podali žiadosť.

Mgr. Mária Vraňuchová

Riaditeľka materskej školy