Život a fungovanie v materskej škole prechádzal rôznymi etapami, ktoré prinášali nielen radosť, ale často aj problémy.

História činnosti materskej školy je veľmi bohatá. Jej deti pripravovali a pripravujú kultúrne programy a prezentujú ich na obecných oslavách a pri rôznych príležitostiach pre rodičov a občanov obce. Tradícia materskej školy pokračuje až dodnes.

Materská škola je umiestnená v priestoroch rodinného domu. Je inštitúciou, ktorá podporuje vzdelávanie a kultúru, osobnostný rozvoj detí v oblasti sociálno-emocionálnej, intelektuálnej, telesnej, morálnej, estetickej, rozvíja schopnosti a zručnosti, utvára predpoklady na ďalšie vzdelávanie.

Cieľom materskej školy je  pripraviť dieťa na povinnú školskú dochádzku. Zároveň umožňuje deťom cez vlastné zážitky a pocity spoznávať seba, ľudí okolo seba, prírodu a kultúru vo všetkých výchovno-vzdelávacích oblastiach, t.j. perceptuálno-motorickej, kognitívnej a sociálno-emocionálnej. Okrem štandardnej výchovno-vzdelávacej činnosti materská škola poskytuje deťom aj možnosť výučby v anglickom jazyku. Deťom je poskytovaná celodenná starostlivosť od 6,30 hod. do 16,00 hod., je tu však možnosť využívať aj  poldennú dochádzku.

Materská škola dopĺňa rodinnú výchovu o výchovno-vzdelávaciu činnosť zameranú na všestranný rozvoj osobnosti dieťaťa. Pre nás je spolupráca s rodinou veľmi dôležitá. Kľúčom k úspechu je účinný a fungujúci vzťah medzi materskou školou a rodinou. Vážime si toho, že môžeme vstupovať do života vašich detí a uvedomujeme si nesmiernu zodpovednosť pri ich vyučovaní a výchove. Denne sa venujeme prevencii nesprávnej výslovnosti, zaraďovaním jazykových chvíľok, grafomotorickými cvičeniami, ktoré sú dokumentované, do edukačných aktivít zaraďujeme aj literárnu gramotnosť. Organizovaním rôznych akcií sa snažíme prispievať k obohacovaniu života našich detí, aby sa u nás cítili čo najlepšie. Materská škola bola pôvodne jednotriedna, ale pre zvýšený záujem rodičov je otvorená ďalšia trieda, ktorá je zároveň herňou i spálňou pre menšie deti.

Interiér triedy pre deti je vybavený účelným nábytkom tak, aby deti mali voľný a bezpečný pohyb. Podlaha je plávajúca, na ktorej je položený protišmykový koberček. V herni sú zriadené centrá aktivít pre individuálne a vývojové potreby detí. Spôsob usporiadania triedy je organizovaný tak, aby mohli prebiehať rôzne činnosti a hry a umožnili využiť adekvátne didaktické pomôcky podľa charakteru aktivít žiakov nachádzajúce sa práve v tejto triede. Deti materskej školy majú k dispozícii množstvo pomôcok z rôznych materiálov, aby rozvíjali zručnosť, skúsenosť, nápaditosť a získali nové poznatky pri ich používaní. Jednotlivé oddelenia aktivít sú určené pre menšie počty detí. Centrá aktivít sú využívané cieľavedome, zámerne, podľa plánovaného cieľa, ktorý chcú učiteľky aktivitou v centre dosiahnuť, alebo spontánne, podľa záujmu detí. Ich rozloženie v triede je také, aby učiteľky mali dobrý výhľad na všetky centrá a prácu v nich. Hračky, rôzne pomôcky, či pracovné materiály sú veku primerané, vhodné, zaujímavé tvarom a farbou. Spĺňajú kritériá zamerané na rozvoj určitej danej oblasti dieťaťa (jemná motorika, obratnosť, logika a i.). Všetky pracovné materiály sú učiteľkami pravidelne kontrolované, či nie sú poškodené alebo nebezpečné. Centrá sú tiež pravidelne doplňované novými hračkami a materiálmi, aby sa deťom nezunovali a pôsobili motivačne.

Exteriér materskej školy pozostáva z rozsiahleho pekne upraveného školského dvora a záhrady, kde je veľa rôznych druhov stromov nachádzajúcich sa za budovou MŠ. Školská záhrada je plná zelene a je pravidelne udržiavaná. Na školskom dvore, ktorý je dostatočne veľkým priestorom pre letné i zimné pohybové činnosti detí sa nachádza pieskovisko, hojdačky, preliezky a rôzne iné pomôcky pre príjemný pobyt detí vonku.

Materská škola sa zodpovedne venuje aj citovej a estetickej výchove, návykom správnej hygieny a kladie tie najlepšie základy pre výchovu detí. Deti počas celého pobytu v materskej škole dodržiavajú pitný režim, ktorý zabezpečujú učiteľky. V starostlivosti o zdravie, hygienu a bezpečnosť detí sa zamestnanci školy riadia všeobecne záväznými právnymi predpismi, zákonmi, pracovným poriadkom a internými pokynmi riaditeľky MŠ.