POSLANIE A CIELE MŠ

1. Všestranný rozvoj dieťaťa.
2. Formou hry rozvíjať cieľavedome, systematicky a v tvorivej atmosfére osobnosť dieťaťa v psychomotorickej, poznávacej, sociálnej, emocionálnej a morálnej oblasti.
3.Zážitkové učenie a učenie hrou.
4. Pripraviť dieťa na vstup do základnej školy.
5. Rozvíjať a podporovať individualitu dieťaťa. Rozvíjať potrebu  dieťaťa po sociálnom kontakte s rovesníkmi. Včleniť ho do skupiny detí, ale aj celého kolektívu.Vytvárať u detí pravidelné edukačné návyky,pripravovať detí na systematické vzdelávanie počas celého života - celoživotné vzdelávanie.
6. Vybudovať správne vyživovacie a stravovacie návyky.
7. Napomáhať formovaniu vzájomných vzťahov v rodine na báze otvorenej citovej väzby a komunikácie.
8. Vytvárať pozitívne edukačné prostredie pre deti, aby získali emocionálnu istotu, zdravé sebavedomie, pocit lásky, istoty a bezpečnosti.
9. Naučiť sa zvládať vlastnú sebareguláciu, učiť sa zodpovednosti,sebareflexii,sebaúcte.
10.Pripraviť dieťa na život v duchu porozumenia, znášanlivosti, tolerancie, rovnosti pohlaví a priateľstva medzi národmi, rómskymi a nerómskymi deťmi, cirkvami a náboženskými spoločenstvami.
11. Naučiť sa chrániť prevenciou svoje zdravie a chrániť životné prostredie.